Boy van Poppel piaty v 1. etape Binckbank Tour

Boy van Poppel bol piati v šprintérskom finiši prvej etapy Binckbank Tour na 5. mieste. Podujatie, ktoré pôvodne nieslo názov Eneco Tour včera odštartovalo z Holandska počas príjemného, slnečného dňa.

Po dohode s Edwardom Theunsom sa Poppel vrhol na šancu dosiahnuť v šprinte  hodnotný výsledok a zvyšok tímu sa staral o to aby sa Jasper Stuyven a Matthias Brandle dostali do cieľa kľukatej 170 kilometrov dlhej etapy bezpečne.

Dirk Demol, riaditeľ tímu to vysvetlil nasledovne: „ Preteky začíname s Jasperom(Stuyvenom) na pozícii lídra pre celkovú klasifikáciu. Dnes sme okrem toho chránili aj Matthiasa pred zajtrašou časovkou. Zišiel sa tu veľmi silný pelotón, nielen šprintéri ale aj jazdci, ktorý jazdia Celkové Hodnotenie. Budú to náročné preteky. Pôjde sa na okruh Amstel, jedna etapa je v Ardenách, davšia, kľukatá a zradná bude na tej istej trase kde sa jazdi Okolo Flámska a čakávame aj zlé počasie.“

„ Ráno pred pretekmi sme sa dohodli, že Edward(Theuns) a Boy (van Poppel) budú v priebehu dňa v spojení a rozhodnú medzi sebou, kto pôjde vo finálovom šprinte. Edward včera pretekal na Európskom šampionáte. Má za sebou 240 kilometrov a cestoval hneď po skončení pretekov. Ak by sa nezotavil dostatočne dali by sme šancu van Poppelovi. Theuns bol našťastie úprimný a vyjadril sa včas.

Peter Sagan v etape zvíťazil a je to jeho pretekárske 98. víťazstvo. Jeho prvenstvo potvrdila fotografia z  cieľovej čiary. Prekročil ju toťiž takmer naraz s Philom Bauhausom z tímu Sunweb. Boy vab Poppel opäť potvrdil svoje šprintérske kvality a v cieli bol na 5. mieste.   

Demol pokračuje: „ V takomto silnom pretekárskom poli je 5. miesto pre Boya výborný výsledok. Je to veľmi dobrý výsledok po dvoch 4. miestach v Poľsku minulý týždeň.  Zdá sa, že je vo veľmi dobrej forme . je to odhodlaný jazdec, ktorý väčšinu času na 100 percent pracuje pre tím a tak je veľmi dobre, že má takúto príležitosť zabojovať aj sám za seba.

Stuyven aj Brändle dorazili do cieľa v bezpečí pelotónu. Mnohí GC jazdci a medzi nimi aj Mathias dorazili do cieľa úmyselne medzi poslednými aby si zabezpečili skorý štart v zajtrajšej časovke.

„ Podľa predpovedí to vyzerá na dážď okolo 2. až 2:30 zajtra popoludní. Prvý jazdec vyráža o 1:30 na tra časovky. Niektorí teda pôjdu po suchom, kým iní už budú pretekať v daždi. To bude znamenať veľké rozdiely.“ Poukazuje na očakávané podmienky časovky v druhej etape Demol.