Herald Sun Tour: Pedersen získal šieste prvenstvo pre Trek-Segafredo

Mads Pedersen získal v šprinte druhej etapy podujatia Herald Sun Tour ďalšie víťazstvo pre tím Trek -Segafredo. Pre tím je to  víťazstvách v Argentíne a na Malorke už šieste prvé miesto a sezóne, bezkonkurenčne ten najlepší začiatok v histórii.

Pedersen vraví:“ Vo štvrtok to nevyšlo. Boli sme tak blízko a bolo v tom toľko práce. Dnes ráno sme si povedali, že to musíme dokázať, že z Austrálie donesieme domov prvé miesto.“

Mads uskutočnil tento plán bojovným výpadom na konci takmer dvesto kilometrovej etapy. Jeho nástup bol pripravený tými najlepšími majstrami remesla. Ako sám vraví: „ Tím pracoval fantasticky! Koen (de Kort) dokázal potiahnuť kilometrový návoz. Bol to perfektný deň! Darilo sa nám. Stále na čele, žiadne zbytočné chyby ani riskovanie, jednoducho podarený deň. Snažíme sa udržať tempo s tým čo predviedol tím v Argentíne a v Európe. To víťazstvo sme chceli a máme ho! Šieste víťazstvo pre tím.“

Trasa etapy bola až po záver pomerne jednoduchá. Vďaka pomoci tímu the Mitchelton-Scott  sa mužstvu tímu  Trek-Segafredo darilo kontrolovať únik až po poslednú veľkú prekážku  - stúpanie na Buninyong. To vrcholilo štyri kilometre pred cieľom a strata na tomto úseku mohla znamenať porážku vo finále.

„ Z toho stúpania som mal trochu strach.“ Priznáva Pedersen. No veril som v to , že to dokážeme a Alex (Frame)sa pustil do ťahu. Tím na mňa trochu potlačil to ma povzbudilo. Cítil som, že sa mňa spoliehajú a začal som veriť, že to zvládnem. Keď pokorím tento “stupák“, mám šancu vyhrať.

 

Pedersen sa vyštveral na vrchol kopca tesne na kolese svojho „dôstojníka“ De Korta a v rýchlom závere spečatil snaženie celého mužstva šiestym víťazstvom pre tím Trek-Segafredo.