John Degenkolb - prvé víťazstvo v sezóne

 

Preteky Tour de la Provence neboli ideálnym javiskom pre predvádzanie šprintérskej zdatnosti.

Až záverečná etapa umožnila vyniknúť tímovým rýchlikom.

John Degenkolb skvelo zúročil výbornú prácu svojho tímu. V poslednej etape provensálsej Tour prešiel cieľom ako prvý.

Celý deň sa na trase etapy bojovalo o cenné sekundy, ktoré mali rozhodnúť o konečnom poradí v celkom hodnotení. Mužstvo tímu Trek-Segafredo malo však v hľadáčiku iba jediný terč - cieľovú čiaru.

V záverečnom stúpaní, ktorého náročnosť bol označená kategóriou 3, sa o útok pokúšali Eddie Dunbar zo Sky a David Gaudu z tímu Groupama-FDJ. Obaja sa držali na čele už 10 kilometrov. Toto stúpanie bolo ideálnymm miestom a azda posledným miestom kde sa dalo  skutočne otriasť vývojom celej etapy. 

Najdôležitejšie bolo dostať Degenkolba znovu po prvého pelotónu, z ktorého sa prepadol v stúpaní. Následne bolo nevyhnutné skutočne zabrať a dotiahnuť ho až na tých  dvoch "kohútov" ktorí bojovali vpredu.  

"Bol to velmi ťažký deň. Pár krát som zapochyboval, či to vôbec zvládnem a prežijem až do cieľa. Uplne chápem, prečo si tieto preteky vyberá tak málo šprintérov. Profil poslednej etapy ma tak trochu prekvapil, nečakal som, že to bude až také náročné." opisuje Degenkolb

Vďaka odohodlanému úsiliu tím Trek-Segafredo dokázal zbrzdiť snahy Dumbara aj Gaudeho a pelotón ich oboch na poslednom kilometri pohltil. Toto Degenkolbovi stačilo na to aby vybojoval víťazstvo. Hoci prekonať Clarkea z EF Educations First a Anthony Maldonada z tímu St Michel-Auber93 mu vo finiši nerobilo až také problémy, oduševnene priznáva že bez podpory tímu by jeho víťazstvo nebolo možné: 

" Musím sa poďakovať celému tímu. Úžasným spôsobom dokázali zabrzdiť únik na konci etapy. Zápasili s naozaj silnými súpermi, v zjazde museli byť až nebezpečne rýchli. Dokázali ich zabrzdiť v správnej chvíli. Vyhrať takto skoro, už v začiatku sezóny je fantastické. Som naozaj veľmi spokojný s tým ako to mužstvo zvládlo." 

V pretekoch Okolo Provensálska sa mužstvo tímu Trek - Segafredo  viac než na umiestnenie v celkovom poradí sústreďovalo na víťazstvá v etapách. Nebolo to ľahké zápolenie, no práve vďaka schopnosti a pripravenosti spolupracovať sa jazdcom na cervených trekoch podarilo dva krát postaviť na pódium, raz na strieborný a raz na zlatý stupeň. 

Dalšie mužstvo vo farbách Trek-Segafredo začne už v stredu bojovať v Portugalsku na podujatí Volta ao Algarve. K  tímu v ktorom budú pretekať Gianluca Brambilla, Alex Kirsch, Ryan Mullen, Mads Pedersen, Jasper Stuyven, a Edward Theuns sa po dvoch dňoch oddychu pripojí aj John Degenkolb.

 

 

 
Táto stránka používa súbory cookies, vďaka ktorým si stránka dokáže zapamätať Vaše úkony a nastavenia. Informácie o zásadách ochrany Vašich osobných údajov môžete nájsť tu.