John Degenkolb - víťazne do novej sezóny.

John Degenkolb vstupil do novej sezóny víťazne. Vyšprintoval si prvenstvo v prvom dni podujatia Challenge Cyclista Mallorca na trase Campos – Ses Salines.

Klasikári a špecialisti na návoz z tímu Trek-Segafredo obklopili Degenkolba a v 178 kilometrov dlhej súťaži mu poskytli všetku potrebnú podporu na to aby mohol zabojovať o prvenstvo. To posledné získal takmer pred rokom na Okolo Dubaia.

„Je to fantastický pocit začať víťazstvom a dokázať to vďaka podpore tímu.“ Opísal  novinárom svoje pocity nemecký šprintér. „ Máme za sebou výborný tréningový týždeň tu na Malorke a začať sezónu takýmto víťazstvom je jednoducho skvelé.“

„Na trati som sa cítil výborne, tím pracoval ako stroj, vypracovali mi perfektný šprint. K tímto pretekom mám špecialny vzťah. Tu som v roku 2011 začal súťažiť ako profesionál. Dnes sa mi to krásne pripomenulo.

Trek Segafredo  takto získava už druhé víťazstvo v tejto sezóne, len dva dni po tom ako Ryan Mullen triumfoval v tretej etape Vuelta a San Juan v Argentíne. Pre tím je to  silná vzpruha lebo v tejto sezóne budú zápoliť bez slávnej hviezdy, akými boli Fabian Cancellara alebo Alberto Contador v predchádzajúcich sezónach.

„ Vyhrali sme už druhé preteky od začiatku sezóny a myslím si že pre tím je to veľké povzbudenie.“ Pokračuje Degenkolb. „ Každý vidí , že sme naozaj pripravení a vieme ako vyhrať. Myslím si, že môžeme byť optimisti a tešiť sa na ďalšie výzvy.  

 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Degenkolbovi minulé  dva roky nadelili poriadnu porciu nezdaru. Nešťastná nehoda počas tréningu na začiatku roka 2016 ho takmer pripravila o prst a problémy s dýchaním ho minulý rok vyradí z takých dôležitých pretekov ako Vuelta a España, Okolo Dánska a musel sa zriecť aj účasti na majstrovstvách sveta v Bergene, v Nórsku, kde mal byť lídrom nemeckého mužstva a  jedným z favoritov celého podujatia.

„Je to úžasný pocit! Celú zimu som tvrdo pracoval a po tom všetkom čo sa dialo na konci minulého roka je to obrovská úľava. Je skvelé opäť cítiť chuť víťazstva a vedieť že na to stále mám. Už je to dosť dlho od vtedy čo sa mi na to naposledy podarilo.“Hovorí nadšene Degenkolb. „Úžasné je hlavne cítiť podporu celého tímu. Stáli za mnou po celú zimu a doslova ma tlačili aby som sa dokázal znova dostať na túto úroveň.“