Milan Barényi - Cyklokrosový majster sveta.

Vynikajúci Milan Barényi, úradujúci majster Európy kategórie Masters pridal k svojmu prvenstvu z holandského Rosmalenu aj zlato z majstrovstiev sveta. 

Svetový šampionát prebehol 1. a 2. decembra v belgicom meste Mol. Kategória Masters 45-49 štartovala v sobotu 1. decembra. Milan Barényi na trať vyrazil zo 40. miesta s číslom 5.  

Hoci žreb určil, že Milan bude štartovať z pozície č.40, jemu sa rýchlo podarilo prepracovať dopredu. Chvíľu po štarte sa dostal na 5. miesto a vytrvale sa posúval ďalej.  

„Po nájazde som sa hneď v teréne dokázal pretlačiť na piatu priečku a neskôr pred pieskovým úsekom na tretie, čo ma veľmi povzbudilo." Hovorí Milan. 

 
Práve v pieskovom úseku sa Milanovi podarilo získať cenný náskok, keď sa namiesto prejazdu v sedle rozhodol pre beh s bicyklom. Tento manéver mu pomohol ušetriť sily a získať základ pre ďalší únik.

V poslednom kole sa mu podarilo vytvoriť 30 sekundový rozdiel a ten si udržal až do cieľa.

M. Barényi zvládol majstrovskú trať za 39 minút a 37 sekúnd. Za ním do cieľa dorazil Erik Dekker z Holandska, ktorý prvenstvo v tejto kategórii vybojoval pred rokom a prvú trojku uzavrel domáci Arne Daelmans. Milanov súper z majstrovstiev Európy, talian  Massimo Folcarelli bol v cieli šampionátu štvrtý.

 

Milan svoj triumf zavŕšil v nedeľu 2.decembra, keď po ceste naprieč Európou zvíťazil aj na domácej pôde v 8. kole Slovenského pohára. Týmto viťazstvom získal titul Majster Slovenska. 

Táto stránka používa súbory cookies, vďaka ktorým si stránka dokáže zapamätať Vaše úkony a nastavenia. Informácie o zásadách ochrany Vašich osobných údajov môžete nájsť tu.