Paris - Nice - etapa č. 3

Ďalší ťažký deň preteku skončil náročným záverom, v ktorom na cieľovú čiaru útočil trojčlenný únik stíhaný dvadsať člennou skupinou. V tejto nesúdržnej skupine bol aj Bauke Mollema.

"V skupine boli všetci favoriti. Je to veľká škoda, že spolupráca bola taká mizerná. " Hovorí Mollema.

Tretia časť pelotónu rýchlo pohltila skupinu v predstihu a vpredu zostali len traja jazdci, ktorí si nakoniec rozdelili stupne na pódiu. 
Jonathan Hivert z Direct Energie vyhral etapu a Luis Leon Sanchez z Astany si obliekol dres lídra.

"Po tom, čo sme sa znovu sformovali a Sanchez s Hivertom a Di Grégoriom sa odtrhli spolupráca v skupine úplne skončila." opisuje Mollema. Tá vačšia skupina nás zhltla. Bolo v nej veľa šprintérov a bolo jasné, že šamce sú minimálne."
" Terén tiež nehral do karát všetkým. Zákruty do ľava, do prava, stúpanie a v zápätí klesanie. Sánchez spravil dobrý ťah. Vynieslo mu to 40 sekúnd a je z neho nebezpečný uchádzač o miesto v celkovom hodnotení. Kľukaté trasy nasledujúcich etáp mu sadnú. Ukázal že má dobré nohy. Aj minulý rok jazdil vyrovnane a zdá sa, že formu má stabilnú." vysvetľuje Bauke Mollema.

Mollema pokračuje:" O tom ako by to mohlo vyzerať v celkovom hodnotení sa viac dozviem dnes večer. Etapy, ktoré nás čakajú sú všetky veľmi náročné. Osobne sa teším na časovku. Verím si a dúfam, že sa mi podarí. V Algarve to vyšlo veľmi dobre a na časovkárskom bicykli trénujem aj doma pomerne často. Cítim, že nohy sú vo forme a dúfam, že sa mi toto všetko podarí pretaviť do kvalitného výsledku.