Trek

Spoločnosť Trek Bicycle Corporation vznikla v roku 1976 v mestečku Waterloo vo Wisconsine, USA. Tento rodinný podnik založil Richard Burke a na začiatku sídlil v malej továrni a mal iba 5 zamestnancov. Prvý rok Trek vyrobil celkovo 805 rámov, o 2 roky neskôr zaradil do ponuky aj kompletné bicykle.

V 80. rokoch 20. storočia nastali veľké zmeny – zmeny v tom, kde ľudia jazdia, na čom ľudia jazdia, cestná a najmä horská cyklistika zažívala obrovský rozmach. Rovnako sa rozrastá aj Trek. Najíma inžinierov z odvetvia mimo cyklistiky – inžinierov, ktorí stavali lietadlá, rakety a vesmírne lode, a ktorí do Treku prinášajú mnohé inovácie. Vytvárajú nové procesy spájania rámov – najskôr pre hliníkové materiály neskôr pre rýchlo sa rozvíjajúci materiál – karbónové vlákno. Karbón, ktorý je o polovicu ľahší než oceľ, nazvú OCLV.

V 90. rokoch 20. storočia Trek získava prvé patenty pre svoje celokarbónové bicykle. Nikto však neverí, že také ľahké bicykle môžu jazdiť tak dobre a vydržať dlho. Trek preto mal čo dokazovať. A kvality bicykla najlepšie preverí pretekanie a najtvrdšie preteky Tour de France. V roku 1999 Trek dodal celému svojmu tímu cestných jazdcov karbónové bicykle a stal sa tak prvým tímom v histórii Tour de France, ktorý jazdil výhradne na karbónových rámoch. Je to začiatok cesty, ktorý vzbudí v Treku dôveru, že môže urobiť viac, než len vyrábať bicykle, ktoré ľudia milujú. Môžu vyrobiť bicykle, ktoré vyhrávajú.

V dnešnej dobe je Trek rodinou cyklistov a pre cyklistov. Bicykle sa opierajú o naše pracovné stoly. Jazdy počas obednej prestávky sa menia na obedné preteky. Žijeme na ceste a na trati. Vyrábame cestné bicykle. Horské bicykle. Mestské bicykle. Celosvetovo. Pretože sme skupina ľudí, ktorí si myslia, že všetko je možné – a úspešne to dokazujeme, po celom svete.

Ešte stále si naše najrýchlejšie rámy vyrábame ručne vo Waterloo. Stále sa snažíme vyrábať najlepšie bicykle na svete. Je to misia, ktorú Richard Burke začal v roku 1976, keď vyrobil prvý bicykel Trek. Bicykel, ktorý je ešte stále v záručnej dobe. Sľub, ktorý rodina dala svojmu prvému zákazníkovi a potom každému ďalšiemu.

Veríme v starostlivosť o zákazníkov, ale aj vo veci, ktoré môže bicykel dokázať. Bojovať s klimatickými zmenami, znížiť dopravné zápchy a zlepšiť zdravie. Je to doprava, ktorá nás spája a pritom nám umožní uniknúť na miesta, ktoré by sme inak nevideli. Na planéte je miliarda bicyklov. To znamená, že 6 miliárd ľudí nebicykluje. Veríme, že máme ešte veľa práce.

Staňte sa členom našej rodiny.

Veríme v bicykle


Táto stránka používa súbory cookies, vďaka ktorým si stránka dokáže zapamätať Vaše úkony a nastavenia. Informácie o zásadách ochrany Vašich osobných údajov môžete nájsť tu.