Tretry Bontrager Ballista - Aerodynamika bez kompromisov

Nové tretry Balista sú prvým modelom v ponuke firmy Bontrager, ktorý má ovládanie systému BOA  na päte.

Všetci jazdci, ktorí ich mali možnosť vyskúšať, potvrdzujú ich mimoriadnu pohodlnosť. Klúčovou zmenou je odstránenie tlaku na priehlavkovú časť chodidla, ktorý tradične umiestnené systémy spôsobujú. Vzadu umiestnený Boa ovládač napína asymetricky rozložené sťahovacie vlákna. Tie obopínajú  chodidlo tak, aby sa ich vplyv na pohodlie minimalizoval. Ako vraví Stetina : " Tieto tretry sadnú na nohu tak ako ako rukavice na ruku."

Peter Stetina bol jedným z hlavných testovacích jazdcov a jeho dojmy a odozva pomáhali vývojovému tímu vypracovať výslednú podobu nových tretier. Jedným z príkladov tejto spolupráce je uplná zmena prístupu k výberu matriálov pre zvršok tretier. Pôvodne mal byť zvršok vyhotovený z polyuretánovej zmesy spevnej plastovou sieťou. Táto kombinácia materialov však spôsobovala prehrievanie chodidla. Konečnou voľbou bola nakoniec syntetická koža so zonálnou perforáciou. Inšpiráciou pre  vývoj týchto tretier je úspech  prilby Ballista. Jej dizajn a vypracovanie v sebe spája pohodlie pre každodenný tréning s neprehliadnuteľnými výhodami, ktoré jazdcovi táto prilba prináša v rozhodujúcom zápase na trati pretekov. 

 

Pozri sa ako Peter Stetina, ktorý bol jedným z kľúčových testovacích jazdcov,  opisuje svoje dojmy z používania nových tretier Ballista.