Vitaj späť Giacomo!

Giacomo Nizzolo konečne vytiahol nohy so príslovečnej smoly. V záverečnej etape podujatia Vuelta a San Juan vybojoval svoje prvé víťazstvo od triumfu v Abu Dhabi v roku 2016. Zdá sa, že je opäť vstopercentne vo forme.

Široký úsmev, na tvári s ktorým prešiel cieľovou čiaru, hovorí za všetko.

„Som nadšený! Tím mi dnes neskutočne pomohol a ja som naozaj vďačný za to, že mi toľko verili. Hneď od začiatku zobrali  priebeh etapy do rúk a  ja im musím z celého srdca poďakovať.“

Na trati s plochým a veľmi rýchlym profilom nebol čas na žiaden plán B.  Peter Stetina a Greg Daniel sa starali a o kontrolu úniku a odrobili si pri tom obrovskú porciu vyčerpávajúcej práce. Keď Daniel dokázal potiahnuť aj posledných deväť kilometrov,  bolo jasné že sa to podarí. Päť kilometrov pred cieľom sa zvyšok tímu zoskupil okolo Nizzola aby ho ochránil a ten, získajúc si pozíciu v šprinte perfektne  zakončil túto vynikajúcu spoluprácu.

„Podarilo sa mi výborne to načasovať v šprinte a všetko fungovalo. Vyšlo nám to a pre mňa to veľmi veľa znamená. Znova som vyhral a po všetkom tom, čo sa mi prihodilo minulý rok ... Som naozaj šťastný. Dodáva mi to tak potrebnú sebadôveru a mám chuť pracovať ešte viac aby som bol naozaj stopercentný.

Nizzolo získal pre tím Trek-Segafredo piate víťazstvo v priebehu šiestich dní. Série otvoril Ryan Mullen v časovke tretej etapy na Okolo San Juan. John Degenkolb skóroval na Malorke a to hneď dvakrát a víťazstvo má na konte aj mladý Lotyš  Toms Skujinš, ktorý si tiež z Malorky odnáša víťazstvo.

 

Ako vraví Giakomo v reakcii na úspechy tímu:

„Nie toho veľa čo dodať. Jednoducho je vidno, že sme do to toho vložili veľa práce a pripravovali sa skutočne svedomito. Nie je v tom žiadne tajomstvo, len tvrdá drina. Ja dúfam, že takto dokážeme pokračovať ďalej.