Víťaz všetkých Grand Tour oznamuje koniec.

Alberto Contador, niekoľkonásobný víťaz Grand Tour ohlásil svoj odchod do cyklistického dôchodku- Preteky Vuelta a España, ktoré štartujú 19. augusta, budú posledným podujatím ktorého sa ako profesionálny cyklista zúčastní.

Líder tímu Trek – Segafredo dlho zvažoval toto rozhodnutie a verí, že podujatie Okolo Španielska je tým najlepším miestom na akom sa rozlúčiť so všetkým fanúšikmi spôsobom akým si zaslúžia.

Luca Guercilena, Generálny manažér tímu Trek – Segafredo k veci hovorí: „ Je pre nás cťou pracovať s takým šampiónom ako je Alberto Contador! Ako jazdec predviedol úchvatného bojovného ducha a vysokú profesionalitu po celý rok. Vezmite si napríklad tohtoročnú Tour de France – Alberto naplnil svoje motto: „Kde je vôľa, tam j cesta“ spôsobom aký môžeme iba obdivovať. Aj napriek nehodám, ktoré ho vyradili z boja o čelné pozície v celkovom hodnotení, neprestal bojovať o víťazstvo v etapách a posun v tabuľke. Ukázal sa ako pravý bojovník, silný duchom i telom. Je to veľká česť mať takéhoto jazdca v tíme, hoci iba jednu sezónu. Sme odhodlaní ako tím urobiť všetko preto aby aj v posledných pretekoch kariéry, takpovediac doma, na Vuelta a España mohol dosiahnuť hodnotný výsledok. Do budúcnosti mu všetci želáme len to najlepšie.“

Albero Contador bude až do začiatku  pretekov O kolo Španielska, ktoré doštartujú 19. augusta z Nîmes vo Francúzsku, trénovať a pripravovať svoju formu pred záverečnou výzvou kariéry.

Vo videu, ktoré pri tejto príležitosti Alberto Contador zverejnil, sám  hovorí: „ Natáčam toto video aby som vás všetkých informoval o dvoch veciach – Tou prvou je to, že budem štartovať na tohtoročnom Okolo Španielska, ktoré štartuje 19. augusta a druhou vecou, ktorú chcem oznámiť je to, že tieto preteky budú moje posledné podujatie v kariére profesionálneho cyklistu. Túto vec oznamujem pokojne, bez zármutku. Dlho som toto rozhodnutie zvažoval. Som presvedčený, že práve moje takpovediac domáce preteky v mojej rodnej krajine sú tým najlepším miestom na rozlúčku s profesionálnou cyklistikou a všetkými mojimi fanúšikmi. Som si istý, že tieto tri týždne budú fantastické a ja sa teším na štart. Pozdravujem Vás. Uvidíme sa 19. augusta.“